Siyonistlerden Suriye-Lübnan-Gazze Karşıtı Tatbikat

İşgal radyosu, bu sabah (31 Mayıs Pazar) konuyla ilgili yayınladığı haberde, İç Cephe Komutanlığı’nın “Dönüm Noktası” adı altında ortak bir tatbikat başlattığı ve tatbikatın tüm ülkeyi kapsadığı ifade edildi.

Haberde ayrıca, tatbikata İç Cephe Komutanlığı’nın yanında Acil Durumlar İdaresi’nin ilgili bakanlıkların ve yerel yönetimlerin, güvenlik ve kurtarma birimlerinin, bazı kamu kurumlarının ve sivil kuruluşların da katıldığı bildirildi.

İşgal televizyonu 10’uncu kanalı, bu sabah başlayan tatbikatta aynı anda Suriye’den, Lübnan’dan ve Gazze Şeridi’nden füze atılmasına karşı alınacak önlemlerin; elektrik, gaz, su şebekeleriyle limanların ve Ben Gurion Havaalanı’nın saldırıya uğraması ihtimalinin tatbikatının yapılacağını söyledi.

İşgal radyosu, tatbikat kapsamında Salı günü sirenlerin tüm kentlerde iki kez çalacağını ve vatandaşlardan derhal sığınaklara veya güvenli yerlere girmelerinin isteneceğini ifade etti.

İşgal ordusunun sitesinde de tatbikatın silahlı kuvvetlerin her türlü olasılığa karşı hazır olmasını sağlamak üzere gerçekleştirilen yıllık tatbikatlardan biri olduğu kaydedildi.