Siyonistler Kassam Komandolarına Tedbir Almaya Çalışıyor

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Maariv gazetesi, işgal ordusunun Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın deniz komandolarının feda eylemlerini engellemek için sensörlerle çalışan elektronik sistemler yerleştirmeye başladığını yazdı.

Siyonist kaynaklar daha önce verdikleri bilgide Güney Bölge Komutanlığıyla Deniz Kuvvetlerinin, Hamas’ın olası bir savaşta İsrail’in ticaretinin %90’nı için kullandığı deniz yolunu hedef alacak stratejik operasyonlar yapmasını beklediklerini ifade etmiştiler.

İşgal rejimindeki askeri istihbarat kaynakları, çıkabilecek yeni bir savaşta Kasam Tugayları’nın İsrail’e büyük zararlar vermek için limanlara saldırıp buralarda ses getirici operasyonlar yapacağını tahmin ettiklerini, eldeki bulgu ve bilgilerin buna işaret ettiğini savunuyorlar.

2014 yılında yaşanan savaşta Kassam savaşçılarından bir grup deniz yoluyla Zikim askeri üssüne sızmış burada işgal güçleriyle çatışmış, askerlerden bazılarını öldürüp birkaç zırhlı aracı da imha ettikten sonra hava destekli yoğun çatışmaların ardından şehit olmuştu.

Beklemediği böyle bir operasyonla sarsılan işgal rejimi uzun süre operasyonu gizledi. Ancak Kassam Tugayları’nın operasyonun görüntülerini yayınlaması üzerine işgal rejimi de zayiatlarını itiraf etmek zorunda kaldı.