Siyonistler, İsrail’in Yenilgi Merkezi Lübnan’a Girmeye Niyetliymiş!

Siyonist İsrail’e ağır kayıplar verdiren Lübnan Hizbullahına karşı sözde tehditleri devam ediyor. Korsan İsrail komutanı bir savaş durumunda Lübnan’a gireceklerini iddia etti ancak 2006 savaşındaki hezimetleri ve ağır yenilgiyi unutturmak istiyor.

Korsan İsrail ordusu Lübnan’da çatışma çıkarsa sınırı geçip Lübnan’a gireceğini açıkladı. İsrail ordusundan bir subay Jerusalem Post’a yaptığı açıklamada Hizbullah’a karşı savaş için bir dizi askeri tatbikat düzenlediklerini söyledi.

Korsan İsrail Savunma Kuvvetleri Zırhlı Kolordu 2014 yılında Gazze’ye düzenledikleri saldırıda çoğu sivil 2 binden fazla kişiyi öldürmüştü.

Suriye’nin Golan Tepeleri İsrail ordusu tarafından askeri tatbikatın odak noktalarından biri. Korsan İsrail ordusundan askeri bir kaynak 2015 yılı için yoğun bir eğitim planı hazırladıklarını ifade etti. “Amacımız tatbikatları maksimum sayıda yapmaktır” dedi.

Kasım ayında Lübnan Hizbullahı lideri Seyyid Hasan Nasrallah Lübnan’da İsrail tehditini kabul etmediğini, bu ülkeyi savunmak için hazır olduklarını ifade etti.

Uluslararası Af Örgütü, İsrail’in geçtiğimiz yaz Gazze’ye düzenlediği saldırılarda savaş suçu işlediğini açıkladı.