Home / İslam Dünyası / Filistin / Siyonistler Filistinli Bir Ailenin Evini Daha Yıktı

Siyonistler Filistinli Bir Ailenin Evini Daha Yıktı

Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre bugün sabahın erken saatlerinde, işgal güçleri Sur Bahir’de Vadu’l-Hums bölgesinin girişlerini kontrol altına aldılar. Sonra da inşaat altındaki bir evi kuşatmaya aldılar.

Kuşatmaya alınan evin İsa Rebayi’a’ya ait iki katlı ve inşaatı devam eden bir ev olduğu, ev sahibine inşaatını ruhsatsız yaptığı iddiasıyla dün yıkım talimatı gönderildiği, bugün sabahın erken saatlerinde de yıkım araçlarının kapısına dayandığı belirtildi.

Bu arada işgal mahkemesinin, Muhammed Amire adlı bir Filistinlinin verdiği dilekçeye cevabında da evinin 4 Ocak 2016 tarihine kadar yıkılacağı bilgisini verdiği ifade edildi.

Siyonist işgal rejimi Kudüs’te 20 binden fazla Filistinli ailenin evine ruhsatsız vasfı koyarak yıkım tehdidiyle karşı karşıya tutuyor. Bunların önemli bir kısmını siyonist işgal rejiminin Kudüs’ü ele geçirmesinden öncesine ait evler veya onlardan birinin yerine inşa edilmiş evler oluşturuyor. Fakat işgal rejimi bunların hepsine “ruhsatsız” muamelesi yapıyor ve ruhsat için yapılan tüm başvuruları da reddediyor.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir