Home / İslam Dünyası / Filistin / Siyonistler Bir Filistinli Genci Şehid Etti

Siyonistler Bir Filistinli Genci Şehid Etti

Olaya şahit olanların verdiği bilgiye göre işgalci askerler dün gece yarısından sonra Ali Said Ebu Ganem isimli 16 yaşında bir Filistinli genci kasıtlı bir şekilde hedef alarak şehit ettiler. Verilen bilgiye göre geç vakitlerde buradan geçmek isteyen Ebu Ganem’in yanında ailesinden bir bayan da vardı.

Görgü tanıkları adı geçen gencin askerî geçit noktasından yürüyerek çıkmak istediği sırada askerlerin saldırısına maruz kaldığını ve şehit olduğunu dile getirdiler.

Olayın gelişme süreciyle ilgili olarak da görgü tanıkları şu bilgileri verdiler:

Askerlerden bir grup genci durdurarak provokatif nitelikte çirkin ifadelerle sözlü saldırıda bulundular. Bunun üzerine hedef alınan gençle işgalci askerlerden biri arasında yumruklaşma oldu. Ardından gencin yanındaki bayana sözlü bir şekilde ve aşağılayıcı üslupla saldırdılar. Sonra da işgalci askerler gence silahla saldırıda bulunarak şehit ettiler.

İşgal polisi sözcüsü Luba Assemeri olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada öldürülen gencin bıçak çekerek işgalci askerlerin üzerine yürüdüğü ve geçit noktasındaki bayan polislerden birini bıçaklamaya kalkıştığı, bunun üzerine kendisine silahla karşılık verildiği iddiasında bulundu.

İşgalciler olaydan sonra gencin cesedini Filistin Kızılay’ına teslim etmeyi reddederek bilinmeyen bir yere götürdüler. İşgalcilerin ayrıca olayla ilgili araştırma yapmak amacıyla olay yerine kalabalık bir ekip gönderdiği haber verildi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir