Siyonistler: Beşar Esad Kalırsa, İran ve Hizbullah İsrail’e Karşı Cephe Kazanır

Yedioth Ahronoth gazetesinin verdiği haberde Suriye ordusunun Güney’de Ürdün sınırına yakın olan Dara’ya düzenlediği operasyonlara dikkat çekilirken bu meselede İsrail’i ilgilendiren tarafın Suriye ordusunun Dara’dan sonra Golan’a yönelme ihtimali olduğu belirtildi. Haberde Suriye ordusu için Dara’dan bir sonraki aşamanın Golan’da bir cephe açmak olacağı ve orada İsrail sınırına yakın konumda Suriyeli muhaliflerin bulunduğuna dikkat çekildi.

Haberde ayrıca bölgenin Hizbullah-Suriye ve İran güçlerinin eline geçmesinin İsrail için tehdit oluşturacağı ve bunun siyonist işgal devleti tarafından kabul edilemeyeceği belirtildi. Böyle bir şeyin gerçekleşmesi halinde ise Hizbullah ve İran kuvvetlerinin İsrail’e karşı direk olarak fiili bir savaşa girmek isteyeceği haberde dikkat çekilen bir diğer husus oldu.

Bir diğer İsrail gazetesi Haaretz’de çıkan haberde ise ABD’nin Suriye politikasının iflas ettiği belirtilirken Esad’ın Halep’e yönelik operasyonlarına dikkat çekilerek rejimin Halep’i alması halinde güneyde çok daha rahat ilerleyebileceği ve Golan’a kadar dayanabileceği ifade edildi.