Home / Türkiye / Gündem / Siyonist Yetkili: İran, Türkiye ve İsrail İçin Ortak Tehdit

Siyonist Yetkili: İran, Türkiye ve İsrail İçin Ortak Tehdit

İran’ın Suriye politikasının Suriye’de Şii camileri inşa etmekten ibaret olmadığını belirten Gold, İran’ın Golan tepelerindeki varlığına dikkat çekerek İsrail için Kuzeyden tehdit oluşturduğunu ifade etti. Washington Wilson Center’da konuşan Gold, bu durumun İsrail için kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Gold: “Bilindiği üzere İran Suriye’de Beşşar Esad yönetimini destekliyor ve Şam rejimini koruyarak Suriye’de istikrarı önlüyor” dedi ve şöyle devam etti: “İsrail İran’ın kendileriyle çatışmayı istediğinin farkında ve İran’ın nükleer planları Yahudi devleti için tehdit oluşturuyor. Tahran yönetimi özellikle Lübnan’da bulunan Hizbullah örgütüne destek oluyor. Ancak Rusya’nın böyle bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyoruz.”

Daha önce Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi yönünde atılan adımlardan biri olarak görülen Feridun Sinirlioğlu’nun Dore Gold’la Roma’da bir araya gelmesinin ardından. Gold İran’ın Türkiye ve İsrail için ortak tehdit olduğunu ve İran’ın Türkiye’yi zayıflatmaya çalıştığını ifade etmiş, “Umarım Türkiye ile anlaşmazlıklarımızı geride bırakmanın bir yolunu buluruz” demişti.

Check Also