Home / Dünya / Orta Doğu / İşgalci İsrail / Siyonist İsrail ve Suudi Arabistan, İran’a Karşı Anlaştı

Siyonist İsrail ve Suudi Arabistan, İran’a Karşı Anlaştı

Siyonist İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon İran’a karşı Suudi Arabistan ile görüşerek anlaşmaya vardığı iddia edildi. Suudi Arabistan’ın ise ‘Filistin’i değil İran’ı görüştük’ açıklamasını yaptığı öğrenildi.

Korsan İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon İran’a karşı sözde “İslam Ordusunun” kurulmasına öncülük eden Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bir dizi ziyarette bulundu. Kral Salman Bin Abdulaziz ile de görüşen Yaalon, İran’ın askeri ve nükleer tehdidine karşı Suudi Arabistan’la anlaşmaya vardı.

İşgalci İsrail’in baş düşmanının İran olduğunu söyleyen Savunma Bakanı Moşe Yaalon, “İran ve IŞİD arasında tercih yapmam istense DAEŞ’i seçerim” demesiyle çok konuşulmuştu.

Bu kapsamda diplomatik hamlelerini sürdüren Moşe Yaalon, Suudi Arabistan’da kraliyet ailesi dahil olmak üzere bir çok diplomatik ziyaret yaptı. unitedwithisrael.org’un haberine göre İran’ın Ortadoğu’da artan etkisine karşılık böyle bir anlaşmanın yapıldığı aktarılırken, nükleer anlamda da Siyonist İsrail’in Suudi Arabistan’ı desteklemesine yönelik işbirliği anlaşması yapıldığı belirtildi. Suudi yetkililer ise görüşmelerde Filistin sorununun çözümünün masaya yatırılmadığını, İsrail’in İran’a karşı desteklenmesi yönünde görüş bildirildiğini aktardı.

Siyonist Savaş Bakanı Yaalon, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Körfez ülkeleriyle gizli görüşmeler yaptıklarını ilan etmişti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir