Home / İslam Dünyası / Filistin / Siyonist İsrail Uçakları Yine Gazze’yi Bombaladı

Siyonist İsrail Uçakları Yine Gazze’yi Bombaladı

Korsan İsrail savaş uçaklarının, Gazze’nin güneyinde bulunan Refah ve Han Yunus kentleri ile kuzeydeki Beyt Lahiye beldesine hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Siyonist savaş uçakları, Gazze’nin güneyinde bulunan Refah ve Han Yunus kentleri ile kuzeydeki Beyt Lahiye beldesinde İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri’ne ait askeri noktalar ile bir tarım arazisine hava saldırıları düzenledi.

Can kaybı olmayan hava saldırılarında hedef alınan noktaların çevresindeki bazı evlerde hasar meydana geldiği belirtildi. Korsan İsrail savaş uçaklarının, Gazze semalarında alçak uçuşa devam ettiği aktarıldı.

Öte yandan Siyonist İsrail Ordusu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail’in güneyine roket atılmasına karşılık Gazze hedeflerine hava saldırısı düzenlendi. İsrail topraklarını hedef alan herhangi bir saldırıdan Hamas sorumludur” denildi.

İsrail radyosu ise savaş uçaklarının Gazze’de 4 hedefe hava saldırısı düzenlediğini kaydetti.

Savunma Bakanı Moşe Yalon, ” İsrail bu gibi olayları karşılıksız bırakmayacaktır. Eğer sınırın İsrail tarafında gerginlik dinmezse şiddetle karşılık verilecektir. Hamas’a İsrail’i denememesini tavsiye ederim” dedi.

Korsan İsrail ordusu dün Gazze Şeridi’nden ülkenin güneyine roket atıldığını iddia etmiş, Aşdod Belediyesi de roket saldırılarına karşı korunaksız olan tüm okulların tatil edildiğini duyurmuştu. İşgalci İsrail savaş uçaklarının, Gazze’nin güneyinde bulunan Refah ve Han Yunus kentleri ile kuzeydeki Beyt Lahiye beldesine hava saldırıları düzenlediği bildirilmişti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir