Siyonist İsrail Gazze’ye Hava Saldırısı Düzenledi

Medya kaynakları, işgal ordusu savaş uçaklarının Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesinde İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait askeri sahaya en az iki füze attığını bildirdi.

Görgü tanıkları, hava saldırıları sonucunda ölü ve yaralı olmadığını, hedef alınan sahanın çevresindeki evlerde ciddi hasar meydana geldiğini belirtti. İşgal uçaklarının, bölgede yoğun bir şekilde alçaktan uçuşa devam ettiği aktarıldı.

İşgal ordusu sözcüsü, işgal ordusuna ait savaş uçaklarının dün akşam Gazze Şeridi’nden atılan ve Askalan yakınlarındaki sanayi bölgesine düşen füzeye karşılık verdiğini öne sürdü.

Bu arada, işgal rejiminin Gazze Şeridi’ne açılan Kerem Ebu Salim ve Beyt Hanun “Erez” sınır kapılarını kapattığı bildirildi.

İşgal ordusu sözcülerinden Ovijaa Adraei, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Son günlerde Gazze Şeridi’nden roket atılmasının ardından, Savunma Bakanı Moşe Yaalon’un kararıyla Kerem Ebu Salim ve Beyt Hanun sınır kapıları acil insani durumlar haricinde kapatılmıştır” dedi.

İşgal rejimi parlamentosu Knesset üyeleri ve Gazze Şeridi yakınlarında kurulu yerleşkelerin yöneticileri işgal ordusundan son günlerde atılan füzelere karşılık verilmesini istemişti.