Siyonist Haham: 5 Yıldır İsrail Çok Rahat

Siyonist Haham’ın işaret ettiği yıllar özellikle de Filistin Direnişi ve Lübnan Hizbullahını şartsız ve sınırsız destekleyen Suriye Devletine ve halkına karşı sözde mücahidlerin açtığı savaş dönemini kapsamakta ve bu savaşları başlatanlarına aslında kendileri olduğunu ortaya koymakta.

Yahudi inancına göre “Mesih’in dünyaya geri gelip Yahudilerin dünyaya egemen olacağı” konusu hakkında bir röportaj veren siyonist haham, bunun için uygun ortamın artık bulunduğunu, Arap ordularının artık bitkin düştüğünü, ülkelerin bölündüğünü ve iç sorunlarla savaştığını belirtti. Şimon, bölge halklarının hiçbirinin iç ve dış sorunlar sebebiyle artık kendini güvende hissetmediğini ve IŞİD gibi bir tehditle başa çıkmaya çalıştığını belirtti.

İsrail’in artık komşularından korktuğu günlerin geride kaldığını belirten Siyonist haham İsrail’e düşman olan bütün halkların şuan çeşitli sorunlarla cebelleştiğini, Pakistan’dan Suudi Arabistan’a kadar hiçbir ülke halkının artık İsrailliler kadar güvende yaşayamadığını belirtti.

Körfez savaşının İsrailliler için yaşadıkları en zor zamanlardan biri olduğunu belirten Shimon, “İsrail halkının” o dönem savaşın İsrail’e sıçrayıp “ülkelerinin” yok edilme tehlikesinden çok korktuğunu ancak bu korkuyu artık aştıklarını ifade etti. Siyonist Haham ayrıca İsrail’in son 5 yıl içerisinde bölgedeki en güçlü ve en güvenli ülke konumuna geldiğine dikkat çekerek, “Artık Arap komşuları İsrail’i kıskanıyor çünkü bir sürü sorun ve krizle başa çıkmaya çalışıyorlar” dedi.