Home / Türkiye / Gündem / Şıracının Şahidi Bozacı – NATO: Türkiye Sınır Kontrolünde Üzerine Düşeni Yapıyor

Şıracının Şahidi Bozacı – NATO: Türkiye Sınır Kontrolünde Üzerine Düşeni Yapıyor

NATO Avrupa Kuvvetleri Başkomutanı General Philip Breedlove, NATO’nun Türk ordusu ile birebir ilişkilerinin çok güçlü olduğunu ve yabancı militanların sınırdan geçişleri konusunda Türkiye’nin üzerine düşeni yaptığını söyledi.

Amerikan Senatosu’na NATO’nun Avrupa’daki durumu konusunda brifing veren General Breedlove daha sonra medyanın sorularını yanıtladı.

Irak ve Suriye’ye yabancı militanların giriş çıkışı konusunda Türkiye’nin yaklaşımına ilişkin soru üzerine NATO Başkomutanı Philip Breedlove, “Türkiye’nin yeterince çaba harcamadığı konsunda bazılarının dillendirdiği kaygılara katılmıyorum. Türkiye’ye bakınca sorunu gören ve bizle birlikte çözüm için çaba harcayan güçlü bir müttefik görüyorum” dedi.

General Breedlove, Türkiye ile ordudan orduya birebir ilişkilerin ve işbirliğinin güçlü olduğunu söyledi.

NATO Avrupa Kuvvetleri general, türkiye’nin son dönemde birçok konuda nato’ya yardımcı olduğunu, eğit donat programına da türkiye’nin katkı verdiğini kaydetti.

Ancak 10 Binlerce muhalif-terörist insanın Suriye ve Irak’a nasıl geçtiği gerçeği kamuoyundan gizlenemeyecek kadar aşikar bir şekilde bütün bu açıklama ve izahatların aslında boş olduğunu gösteriyor.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir