Home / İslam Dünyası / Lübnan / Hizbullah / Seyyid Hasan Nasrallah: İsrail’e Rahat Yüzü Haram

Seyyid Hasan Nasrallah: İsrail’e Rahat Yüzü Haram

“Savaşçılarımızın kanını akıtanları affetmeyeceğiz. İsrail’e, tüm sınırlarını ve ötesini izlemesini söylüyoruz, çünkü Hizbullah’ın misillemesi her yerde olabilir” diyen Nasrallah, misillemenin zamanı ve yerinin “Hizbullah savaşçıları ve komutanlarının” elinde olduğunu belirtti.

Hizbullah lideri, “Herhangi bir yaptırım veya tehditten korkmuyoruz ve savaşçı ve kardeşlerimizin dünyanın neresinde olursa olsun kanlarının akıtılmasına tolerans göstermeyeceğiz. İsrailliler sınırda fareler gibi saklanıyorlar. İsrailler endişeli ve endişeli olmalılar da – sınırda ve İsrail içinde. Rahat yüzü size haram” diye konuştu.

542 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞTI

Hizbullah’ın önde gelen isimlerinden Şehid Samir Kantar, İsrail’in Suriye’de düzenlediği hava saldırısında yaşamını yitirmişti.

Filistin Halk Kurtuluş Ordusu’nun üç üyesi ile birlikte 1979 yılında Lübnan’dan İsrail’de geçerek burada bir saldırı düzenleyen Şehid Kantar, 542 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 2008’de iki İsrail askerinin cenazesi karşılığında serbest bırakılan Kantar, İsrail hapishanelerinde en uzun süre tutulan Hizbullah askeri olmuştu.

Check Also