Seyyid Hasan Nasrallah: Gelecek Savaşta Milyonlarca İsrailli Mülteci Olacak!

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, dün yaptığı konuşmada, İsrail’in yenilmez olduğu efsanesinin gerçek dışı ve yalan olduğunu belirterek, gelecekte Hizbullah Haraketi ve Siyonist Rejim arasında bir savaş çıktığı taktirde, milyonlarca İsrailli’nin mülteci durumuna düşeceğini söyledi.

Nasrallah, Siyonist İsrail Rejimi’nin kurulduğu andan itibaren korku hissi yaratarak diğerlerine musallat olduğuna vurgu yaparak, “2006’da ve Gazze savaşında bizlerin evlerinin yıkılıp onların evlerinin ayakta kalması, bizlerin insanlarını göç ettirip kendilerinin rahat yaşaması Temmuz Savaşı’yla bitti. Sizler 1,5 Lübnanlı’yı göçle tehdit ediyorsanız bizler de milyonlarca İsrailli’nin göçüyle sizleri tehdit ediyoruz.

Savaş çıkacak olursa bunu yapacağımızı en iyi siz biliyorsunuz. Suriye, Cerud ve benzeri bölgelerde sizinle gerçekleşebilecek savaşımızda aleyhimize değil, lehimize olacağını birçok kez söyledim. Bu savaşlarımız bizleri daha da güçlendirdi. Savaşmak bizleri asla yıldırmaz. Lübnan halkına düşmanın, Direniş’i zayıflatmak için bu tür propagandaları kullandığını söylüyorum dedi.

Hizbullah Haraketi lideri Nasrallah sözlerinin bir diğer kısmında ise IŞİD konusuna temasen, “Bu oluşum bir yıldan fazladır Musul’da ortaya çıktı. Aslında daha önce Irak’ta ortaya çıkmıştı. Bu IŞİD’in kimin yapılandırması olduğu hep soruldu. Suudi Arabistan’da Kudeyh, Katif’te intiharcılar Şiilere saldırıp onlardan bir kısmını şehit edince, IŞİD’in arkasında İran’ın olduğuna dair bölgemizde haberler ve görüşler yayıldı.

İran’ın IŞİD’i yönlendirdiği, mescitlere gönderdiği ve bu şekilde Şiileri yönetime karşı manipüle ettiği söyleniyor. Bu nasıl bir yorumdur? Aynı şekilde bunlar IŞİD’i Esad’ın çıkardığını ve yönettiği topraklarını IŞİD’e verip yönetimin düşmanlarını ortaya çıkarmak istediğini söylüyor. Hollywood bile bu senaryoyu yazamaz” diye konuştu.