Home / İslam Dünyası / Lübnan / Seyyid Hasan Nasrallah: Artık Sessiz Kalmayacak ve Kimseyi İdare Etmeyeceğiz

Seyyid Hasan Nasrallah: Artık Sessiz Kalmayacak ve Kimseyi İdare Etmeyeceğiz

Seyyid Hasan Nasrallah’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar;

“Artık daha fazla sessiz kalmayacak ve hiç kimseyi idare etmeyeceğiz. Bu, direnişin varlık yokluk savaşıdır. Onur ve din savaşıdır. Gün seferberlik günüdür. Buna herkes katılabilir, isterse sadece dille olsun. Herkes bu seferberliğe katılabilir. Halkın gözünde itibarı, nüfuzu ve söz hakkı olan, herkes bu seferberliğe katılmalıdır, âlimler konuşmalıdır.

Bizim varlığımızın tehdit altında olduğu bugünlerde tüm gücümüzü ve imkanlarımızı Tekfiri gruplara karşı mücadele için seferber edeceğiz. Biz her yerde ve açık gözlerle ve uyanık olarak, Tekfirilerle mücadele edeceğiz ve bunu beğenmeyen biri var ise eğer doğru bildiği şeyi yapabilir” diye konuştu.

Önümüzdeki aşamada da tüm halk için genel seferberlik ilan edebiliriz. Her yerde savaşabiliriz diyorum. Bugün kimse karşısında susmayacağız. Her kim bizim karşımızda durur ve sözle buna engel olmak isterse gözlerinin içine bakacak ve sen hainsin diyeceğiz, ister büyük olsun ister küçük.

Her mekânda ve sınırsız bir şekilde ve hiç kimseden utanmadan açık bir gözle Tekfircilerle mücadele edeceğiz. Zaferlerimizi küçük göstermek isteyen ya da inkâr edenlere aldırış etmiyoruz, hatta tüm şehirlerimiz de düşse irademizde zayıflık olmaz. Allah, tıpkı Resulullah’a (s.a.a.a) Bedir Savaşını ve Hayber’e kadarki diğer savaşları vacip kıldığı gibi bu savaşı da bize vacip kıldı. Bu yolu Sıffın’a kadar sürdüreceğiz.

Önümüzde üç seçenek var:

1- Geçmişteki dört yıldan daha fazla savaşmak
2- Teslim olarak kadın ve kızlarımızın boğazlanıp esir olmasına göz yummak
3-  Filistin’in işgali gibi yeni bir faciayla yüzleşmek, sürgün olmak.

Bu savaşta dörtte üçümüz şehit olsak ve geriye dörtte birimiz kalsa bile izzet ve şerefle yaşamaya devam etmek da iyidir. İnşallah bu kadar şehit vermeyeceğiz fakat fiili durum büyük fedakârlıklar gerekmektedir, zira saldırı büyüktür. Artık Arabistan, Katar ve Türkiye arasındaki ihtilaflar son bulmuştur ve hepsi karşımızda birleşmiş durumdadır.”

Hasan Nasrallah İslam Dünyasında fitne çıkaran ve Şii Müslümanları temsil ediyormuş gibi görünüp fitne yapıp Müslümanlar arasında tefrika çıkaran sözde Şiiler için de “Amerikan elçiliğinden beslenen Şiiler hain ve satılmıştır.” açık ifadesini kullandı.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir