Home / Direniş Ekseni / Şeyh Naim Kasım: Tekfirciler ve Siyonistler Öz Muhammedi İslam’a Karşı

Şeyh Naim Kasım: Tekfirciler ve Siyonistler Öz Muhammedi İslam’a Karşı

Şeyh Naim Kasım,  dün Tahran’da kılınan Cuma namazından önce cemaate yaptığı konuşmada, Amerika’nın bölgede  siyonist İsrail rejimine yönelik desteklerine temas ederken,  Lübnan Hizbullah hareketi mücahitlerinin 2006 yılındaki 33 günlük savaşta malı ve canını feda ederek  siyonist İsrail’i yenilgiye uğrattığını hatırlattı.

Şeyh Naim Kasım, Hizbullah hareketinin sapık akımlara karşı da mücadele ettiğini belirterek, tekfirciler, Siyonistler ve İslam düşmanlarının gerçekte öz Muhammedi İslam’ı karşısında olduklarını  söyledi.

Lübnan Hizbullah  yetkilisi, Suriye kanalıyla tekfircilerin bölgeye girişlerine temasla, Suriye’de mücadelenin zafere kadar süreceğini söyledi.

Şeyh Naim Kasım,  Irak gelişmelerine de temasla, Amerika ve onun işbirlikçilerinin,  tekfircilere çok yönlü destek verdiklerini ve onların tekfirciler aleyhinde savaştıklarını  bildirmeleriyle gerçekte yalan söylediklerini ve tekfirciler karşısında mücadeleden başka yolun olmadığını söyledi.

Hizbullah yetkilisi,  Suudi rejiminin Yemen ve Bahreyn’de cinayetlerini de kınarken, İran’ın bölgede mürtecilere karşı mücadele eden tek ülke konumunda olduğunu söyledi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir