Paris Olayı Batı’nın Tekfirci Teröristlere Desteğinin Sonucu

Dün Kum’da açıklama yapan Ayetullah Hemedani,  Beyrut ve Paris’teki saldırıları kınarken,  bugün dünyanın içinde bulunduğu sorunların  ekseriyetinin başta Amerika olmak üzere  batılı devletlerin tekfirci teröristlere verdikleri destekten kaynaklandığını söyledi.

Ayetullah Hemedani, dünyanın bazı zorba güçlerinin terörist ve tekfirci grupları oluşturmak  suretiyle  İslam ülkelerinde  sorunlar çıkarmayı düşündüklerini ama kendilerini bundan uzak tuttukları gibi yanlış bir düşünce içinde olduklarını söyledi.

Terör gruplarının destekçilerinin, bu gibi terör örgütlerinin eninde sonunda  kendileri için de bir belaya dönüşeceğini bilmeleri gerektiğini belirten Ayetullah Hemedani, ”Fransa gibi batılı ülkeler, şimdiye kadar teröristlere destek vermeselerdi, Irak ve Suriye halkları ve hükümetleri  DAEŞ’in kökünü  çoktan kazacaklardı” dedi.

Ayetullah Hemedani, İslam ümmetinin  birlik ve beraberliğinin zaruretine ve  oynanan oyunlar karşısında dikkatli olmaları gereğine vurgu yaparken ”İslam ülkeleri ve Müslümanlar, izzetlerinin ancak vahdetle sağlanacağını bilmeliler” diye konuştu.