Netanyahu: Suriye’de Onlarca Defa Hizbullah’a Saldırı Düzenledik

Siyonist Benyamin Netanyahu, Hizbullah’ın “oyunun kurallarını değiştirecek silahlar” edinmesini önlemek için İsrail ordusunun onlarca kez ülke sınırları dışında faaliyette bulunduğunu söyledi.

Korsan İsrail basınında yer alan haberlere göre, Golan Tepeleri’ne ziyaret gerçekleştiren Siyonist Netanyahu burada yaptığı açıklamada, “Fırtınalı ve patlamaya hazır bir Ortadoğu’da İsrail’in sakin ve güvenli olmasını sağlayabildiğimiz için gurur duyuyoruz. Harekete geçmemiz gerektiğinde harekete geçiyoruz. Burada yani Suriye’de; sınırımızın öte tarafında da Hizbullah’ın oyunun kurallarını değiştirecek silahlar edinmesini önlemek için onlarca faaliyette bulunduk.” ifadelerini kullandı.

İsrail’in uzak ya da yakın başka cephelerde de benzer faaliyetler gerçekleştirdiğini belirten Netanyahu, sınırda bulunan askerlere hitaben, “İsrail kuzeyde Hizbullah’la, Gazze’de Hamas ve İslami Cihad’la cihatçılarla karşı karşıya. Eğer bir savaşa girmemiz gerekirse ki bu önümüzde duran bir ihtimaldir, bunun sebebi İsrail’e yönelik tehditleri başka yöntemlerle engelleyememiş olmamızdandır.” dedi.