Natık Nuri: Emperyalizm Sunni-Şii Müslümanlar Arasında Tefrika Peşinde

İslam İnkılabı rehberlik ofisi  denetleme müdürü Ali Ekber Natık Nuri,  İslam’ın çehresini karalama ve darbe indirmenin  terörist grupların asıl hedefleri olduğunu söyledi.

Natık Nuri, İslam Cumhuriyetinin kurucusu İmam Humeyni’nin (r.a) vefatının 26. yıl dönümü münasebetiyle Hindistan’ın  Telangane eyaletinde düzenlenen  anma merasiminde yaptığı konuşmada, Amerika ve siyonist rejim İsrail’in, savaş çıkartmak, şiddet ve terörist grupları desteklemelerinin  temelinde  şom hedeflerinin olduğunu söyledi.

Dünya emperyalizminin asıl hedeflerinden birinin Şii ve Sünni müslümanlar arasında tefrika çıkarmak olduğunu belirten Natık Nuri, müslümanların  Kuranı Kerim, kıble, peygamber gibi  çok sayıda ortaklıklarının olduğunu belirterek ihtilafları bu minval üzerinde halletmeleri gerektiğini söyledi.

Ali Ekber Natık Nuri, İran İslam inkılabının  her zaman Filistin ülküsüne verdiği destekten dolayı Amerika ve siyonistler tarafından baskı altında olduğunu, İran İslam inkılabının hatta müslüman olmasalar bile mazlumların hamisi olmayı sürdüreceğini söyledi.