Home / İslam Dünyası / Bosna Hersek / Muhammedi: İran Mazlum Bosna-Hersek’i Aynen Gazze Gibi Destekledi

Muhammedi: İran Mazlum Bosna-Hersek’i Aynen Gazze Gibi Destekledi

İran’ın değişmez politikasının Kur’an öğretileri, Ehlibeyt’in buyrukları, İmam Humeyni’nin vasiyetleri ve İnkılap Rehberi’nin vurguladığı hususlara göre belirlendiğini açıklayan Hüccetülislam Muhammedi, “İran, Kur’an’a dayanarak Bosna-Hersek’in mazlum ve müslüman halkını Gazze, Lübnan, Yemen ve Nijerya müslümanları gibi savaş zamanında destekledi ve desteklemeye de devam edecek” diye kaydetti.

Vakfın canlanmasını İslam İnkılabı’nın sonuçlarından biri olarak nitelendiren Hüccetülislam Muhammedi, vakıfların İran’da yeniden restore edildiği gibi Bosna-Hersek’te de yeniden faaliyete başladığına işaret etti.

Hüccetülislam Muhammedi, vakıfların yönetimi, Kur’an yarışmaları ve kutsal mekanların faaliyetlerini denetlemenin Vakıflar Kurumu görrevleri arasında olduğunu belirterek, başında bulunduğu kurumun ülke ve uluslararası düzeyde Kur’an yarışmaları gerçekleştirdiğinin de altını çizdi.

Hüccetülislam Muhammedi ayrıca, İran’ın bilimsel, kültürel ve ekonomik alanlardaki gelişmelerine değinerek, İran Vakıflar Kurumu’nun kendi tecrübelerini Bosna-Hersekli mevkidaşına aktarmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir