Muhammed Resulullah Filmi Türkiye’de 400 Salonda Vizyona Giriyor

Muhammed Resulullah (S) adlı eserinin uluslararası ekranlarda yayına girmesi hakkında bir açıklama yapan Macidi, bu sürecin başladığını, fakat Arabistan gibi bazı ülkelerin esere yönelik sabotaj yaptığını ve karalama kampanyaları yürüttüğünü belirtti.

Macidi, eseri Lübnan’da hem Şii ve hem Sünni Müslüman seyirciler tarafından beğenildiği ve büyük alkış aldıklarını kaydetti.

Lübnan’ın güneyinde Seyda kenti imamı ve Ehli Sünnet müftüsü Şeyh Mahmut Mahir, İran yapımı Muhammed Resulullah –saa- filminin gösteriminden sonra, “Bu filmin yapımı için bir çok olumlu çalışmaların yapıldığını ve büyük bir eser olduğunu” belirtti.

Lübnan İslami Amel Cephesi medya sorumlularından ve Ehli Sünnet müftülerinden Şeyh Velid Allame de filmin çok etkili olduğunu, öyle ki 3 saat boyunca nefeslerin tutulduğunu ve gözlerinden yaşların akmasına sebep olduğunu ifade etti.

Mecid Mecidi’nin yönetmenliğindeki uzun metrajlı Muhammed Resulullah –saa- filmi, İslam peygamberinin çocukluk dönemini anlatıyor.

Eserin yurt dışında geniş çapta ekranı ilk kez Türkiye’de gerçekleşeceğini belirten Macidi, Türkiye’de eşzamanlı olarak 400 sinema salonu bu eseri ekran edeceğini vurguladı.

Macidi, eseri Suriye, Lübnan ve Irak’ta da yaygın şekilde vizyona sokmaya çalıştıklarını ifade etti.