Home / Direniş Ekseni / Mossad Eski Başkanı: Suudi Arabistan, İsrail’in Dostu ve Müttefikidir

Mossad Eski Başkanı: Suudi Arabistan, İsrail’in Dostu ve Müttefikidir

Filistin haber kaynaklarının bildirdiğine göre MOSSAD eski başkan yardımcısı Menahim Nahik Nefut dün siyonist rejim Tv 2 kanalına verdiği demeçte siyonist rejimin 60’lı yıllardan beri Suudi Arabistan’ı artık düşmanı bilmediğini belirtti.

Menahim Nefut siyonist rejimin Arabistan’da bir çok dostu ve müttefiki olduğunu, onların ise İsrail’i artık düşman görmediklerini ifade etti.

MOSSAD eski başkan yardımcısı ayrıca siyonist rejimin diğer Arap ülkeleri ile ilişkilerine işaretle, artık bu ülkelerin, İsrail’in Filistin topraklarından çıkmasını istemediğini belirtti.

Daha önce bazı haber kaynakları Siyonist rejimin BAE, Ürdün, Bahreyn gibi bazı Arap ülkeleri ile olan ilişkilerine değinmişlerdi.

Sonuç olarak bu açıklama; Siyonist rejim ile üst düzey gizli ziyaretlerinin doğru olduğunu ortaya koydu çünkü bir dostluk ve müttefiklik olabilmesi için üst düzey irtibat gerekecekti.

Ayrıca Suudi Arabistan ve Türkiye gibi devletlerin kurmuş olduğu sözde İslam Ordusu adlı yapının da bu minvalde atılan adımlardan olduğu ortaya çıkmış oldu. Çünkü bölgede Emperyalist ve Siyonist cephe eliyle, İslam Ülkelerini birbiri ile savaştırmaya yönelik üst düzey bir çaba bulunuyor ve kurulan sözde İslam Ordusunun da ne Siyonist İsrail ne de Amerika ile bir derdinin olmadığını kurucularının bunlarla olan ilişkileri ortaya koyuyor.

Öte yandan bu sözde İslam Ordusu adlı yapılanmayı kuran devletlerin, Filistin Direnişi ile de dostluk anlamında yakından uzaktan alakaları olmadığı hatta Suudi Arabistan gibi uşak rejimlerin geçmiş savaşlarda Filistin Direnişini “terörist” olarak nitelediği hala daha hatırlarda kazılı iken bu gelişmelerin kimin ekmeğine yağ sürdüğü çok kolay bir şekilde görülebilmektedir.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir