Home / İslam Dünyası / Filistin / Meşal: Kassam Tugayları Sessiz Kalmayacak

Meşal: Kassam Tugayları Sessiz Kalmayacak

Meşal yaptığı açıklamada, azgın yerleşimcilerin Filistinli bebek Devabişe’nin bedenine tutuşturdukları ateşin ve ondan önce Filistinli çocuk Muhammed Ebu Hudayr’ın bedenine tutuşturdukları ateşin ancak işgalcinin ve yerleşimcilerin bu topraklardan ve Kudüs’ten tamamıyla temizlenmeleriyle sönebileceğini ifade etti.

Hamas lideri Meşal bu cinayete, işgalcinin ve Siyonist çetelerin Mescidi Aksa’ya yönelik günü birlik tecavüz ve saldırılarına direnişin işgalciye ve Siyonist çetelere yönelik eylemlerini artırmakla karşılık vermesi gerektiğini hatırlatarak, işlenen cinayetlere en uygun misillemenin bu olduğunu söyledi.

Filistin halkının “Öfke Cuması”na yoğun ilgi göstermesini takdirle karşıladıklarını belirten Meşal, dünyadaki Müslümanlardan Mescidi Aksa’ya ve şehit kanlarına sahip çıkmalarını istedi.

Yahudi yerleşimcilerin önceki gün Nablus kentinin güneydoğusundaki Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evi ateşe vermesi sonucu çıkan yangında Ali Devabişe isimli bir bebek hayatını kaybederken, anne ve babası da yaralanmıştı.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir