Laricani: ABD’nin Ülkeleri Parçalama Projelerine Karşı Çıkılmalı

İran Yargı Erki İnsan Hakları Komitesi Sekreteri Muhammed Cevad Laricani, muhabirimize yaptığı açıklamada, bölge ülkelerini parçalamanın, ABD ve müttefiklerinin en şeytani komplosu olduğunu, İran İslam Cumhuriyeti’nin kudretle bunun karşısında durduğunu belirtti.

İran’ın Irak ve Suriye’ye yardımı nedenine değinen Laricani, İran’ın Irak, Suriye ve Yemen’de yaşananların mahiyetiyle ilgilendiğini ifade etti.

Laricani, Demokrasinin, ABD ve Siyonist rejimin en büyük düşmanı olduğunu, İran’ın kendi stratejik çıkarlarını, İslam dünyasında demokrasi modellerini geliştirmekte gördüğünü kaydetti.

Suudi Arabistan’ın Yemen’e saldırı nedenlerine de işaret eden İran Yargı Erki İnsan Hakları Komitesi Sekreteri Laricani, bir hükümetin başka bir hükümeti kabul etmediği bahanesiyle saldırmanın kabul edilemez olduğunu belirtti.

İran Yargı Erki İnsan Hakları Komitesi Sekreteri Laricani, Suudi yetkililerini ABD’nin uşağı olarak nitedi, ABD’nin Suudi Arabistan’ı yemen’e saldırıya teşvik etmekle, Al-i Suud’u çöküş eşiğine getirdiğini, zira amacının Suudi Arabistan’da bir sonraki nesli iktidara getirmeye çalıştığını, ancak Suudilerin bunu pek farkında olmadığını söyledi.