Home / Dünya / Orta Doğu / İşgalci İsrail / Küfür Tek Millettir – Rus S-400’leri Neden İsrail Uçaklarını Vurmuyor?

Küfür Tek Millettir – Rus S-400’leri Neden İsrail Uçaklarını Vurmuyor?

Korsan İsrail’in yaklaşık 30 yıl hapishanelerde tuttuğu Hizbullah komutanı Semir Kuntar’ın yıllar sonra Şam’da düzenlediği hava saldırısıyla şehid etmesinin yankıları devam ediyor. Rusya’nın, Türkiye ile yaşanan gerilimden sonra Suriye’ye konuşlandırdığı S-400 füzelerine rağmen İsrail uçaklarının burada operasyon düzenlemesi akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Eş- Şark’ül Ewsat’ın İsrail basınına dayandırdığı haberine göre, İsrail kaynakları, Rusya’nın benzer üç suiskastı daha görmezden geldiğini öne sürüyor. İki ülke arasında konuyla ilgili anlaşmalar olduğu iddia ediliyor. Halihazırda Amerika-Rusya arasındaki daimi işbirliği ve ÖSO örneğinde olduğu gibi Suriye’ye düşman olsa da onunla dost olabildiği gerçeği, Rusyanın Emperyalist-Siyonist cephenin bir parçası olduğunu ortaya koyuyor.

İşgalci İsrail istihbaratına yakın kaynaklar Hizbullah’ın üst düzey komutanlarından Semir Kuntar’ın Şam yakınlarında bir binaya düzenlenen hava saldırısında şehit edilmesinin ardında Rusya ile yapılan gizli bir anlaşma olduğunu belirttiler.

Kaynaklardan biri ise Kantar’ın suikasta uğradığı sırada, Rusya’nın korumasında olan ve S-400 füzelerinin komuta merkezinin de bulunduğu bir bölgede olduğunu iddia etti. Bir başka kaynak ise Rusya’nın operasyon boyunca sessiz kaldığını ve hiçbir tepki göstermeden beklediğini söyledi.

İsrail yönetimi ise Semir Kuntar’a yönelik suikasttan memnuniyet duyarken yapılan operasyonla ilgili bilgi vermedi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir