Home / İslam Dünyası / Filistin / Kudüs Özgürleşmeden İntifada Durmayacak

Kudüs Özgürleşmeden İntifada Durmayacak

Hamas liderlerinden Muşir El-Mısri, ümmetten aradaki ihtilafları bir kenara itmesini, ümmeti parçalamak isteyen ve ortak düşman olan Siyonist rejime yönelmesini isteyerek, Aksa İntifadası’nın Gazze’yi özgürleştirdiği gibi, Kudüs İntifadası’nın da Batı Yaka’yı özgürleştireceğini ifade etti.

Hamas hareketinin Şeyh Ahmed Yasin’in şehit edilişinin yıldönümü nedeniyle bugün öğleden sonra Gazze’de düzenlediği etkenliğe katılan milletvekili Mısri, Filistin davasının doğusundan batısına kadar bütün ümmetin sorunu olduğunu belirterek, Arap ve İslam ülkelerinin bozulan ilişkilerini onarmaları gerektiğini ifade etti.

Hamas hareketinin ilkeli duruşunu sürdürdüğüne dikkat çeken Mısri, “Filistin bir bütündür, parçalanmayı ve bölünmeyi asla kabul etmez. Denizden nehire kadar Filistin İslamidir. Onun bir karış toprağından taviz vermeyeceğimiz gibi, onun için akan bir damla kanı da heder etmeyeceğiz” dedi.

Mısri, konuşmasının devamında Şeyh Ahmed Yasin ile Dr. Abdulaziz Rantisi’nin çizdikleri yolu takip etmeye devam edeceklerini söyledi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir