Kudüs İntifadasının Sakinliği Büyük Sürprizler Doğuracak

Er-Risale’nin haberine göre İslami Cihad grubu liderlerinden Hıdır Habib, Kudüs intifadasının silahlı mücadele aşamasına geçmekte olduğunu belirterek bu durumun İsrail rejimi ve yerleşimciler için çok daha tehlikeli olacağını söyledi.

Habib, İntifadanın şu anki sakinliğinin gelecek için büyük sürprizler barındırdığını belirterek İsrail rejiminin Batı Şeria’daki Filistinlilerin hayatını zorlaştırmasının; çocukları, kadınları ve gençleri sokak ortasında infaz etme politikasının intifadayı sindiremeyeceğini, aksine direnişi daha da kararlı hale getirerek daha da şiddetlendireceğini söyledi.

İntifadanın Filistin davasının tarihi açısından bir dönüm noktası olduğunu belirten Hıdır Habib, bunun işgalci İsrail rejimiyle tüm müzakere seçeneklerinin çökmesinin bir sonucu olduğunu vurguladı.

Yaklaşık iki hafta önce 20 İsraillinin yaralanmasıyla sonuçlanan, İsrail işgali altındaki Kudüs yakınlarında bir otobüste meydana gelen  bombalı saldırı, intifadanın silahlı mücadeleye dönüşmesi şeklinde yorumlanmıştı.

Kudüs intifadası, İsrail rejiminin Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan olarak bölmeye yönelik çalışmaları sebebiyle 2015 yılının ekim ayında başladı.