Home / İslam Dünyası / Filistin / Kudüs İntifadası Siyonistlerde Travma Etkisi Yapıyor

Kudüs İntifadası Siyonistlerde Travma Etkisi Yapıyor

İşgal yönetiminin yaptığı araştırmalarda Kudüs İntifadası sürecinde gerçekleştirilen eylemlerin sebep olduğu korku ve stresin sekiz bin siyonistin psikolojik travma yaşamasına neden olduğu, bunların da 1500’ünün Kudüs’te ikamet edenlerden olduğu tespit edildi.

İşgalcilere ait Maariv gazetesinin dünkü (28 Aralık Pazartesi) sayısında yayınladığı bir haberde “Psikolojik Travmanın Tedavisi İçin İsrail Birliği” tarafından ele alınan araştırma raporlarında bu bilgilerin yer aldığı ve konunun Askalan şehrindeki bir fakültede düzenlenecek bir sempozyumda ele alınacağı ifade edildi.

Gazetedeki haberde ayrıca Filistinlilerin Kudüs İntifadası sürecinde gerçekleştirdikleri eylemlerde ölen ya da yaralanan her bir kişiye denk olarak ayrıca en az bir kişinin tedavi gerektirecek rahatsızlığa neden olan bir psikolojik travma geçirdiğine ve hâlen 27 kişinin bu sebeple tedavisinin devam ettiğine dikkat çekildi.

Haberde birçoklarının da olay yerinde bulunmamalarına rağmen televizyon ekranlarından gördükleri manzaralara tahammül edememeleri sebebiyle travma geçirdiklerine dikkat çekildi.

Bu kişilerin, siyonist çetelerin evlerini ateşe vermeleri sebebiyle bütün vücudu yanan ve hemen olay yerinde hayatını kaybeden bir buçuk yaşındaki Ahmed Devabişe’nin, onun yine vücutlarının yüzde doksana yakın kısımları yandığı için hastanede hayatlarını kaybeden annesi Riham ile babası Sa’d Devabişe’nin görüntüleri ekranlara geldiği zaman hiçbir travma geçirmemeleri de son derece düşündürücü. Böyle bir aileyi yakarak topluca imha eden çetenin elebaşının “psikolojik sorunları” olduğu gerekçesiyle işgal yargısı tarafından serbest bırakılmasını ve onun da ellerini kollarını sallayarak caddelerde dolaşmasını görmeleri karşısında hiçbir tedirginlik duymayan bu kişilerin psikolojileri de ne hikmetse sadece kendi yaralarını gördükleri zaman harekete geçiyor.

Maariv’in yayınladığı haberde Askalan’daki fakültede düzenlenecek sempozyumda gündeme alınacak kişilerin psikolojilerinin neden bir buçuk yaşındaki Ahmed Devabişe’nin yanmış vücudunu görünce travma geçirmediğinin hatta hiç harekete bile geçmediğinin tartışılıp tartışılmayacağı hakkında bir bilgi verilmemiş.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir