Korsan İsrail Şehid Ettiği Filistinlilerin Organlarını Çalıyor

Filistinlileri dünyanın gözü önünde acımasızca öldüren Korsan İsrail’in bir yandan da organ hırsızlığı yaptığı ortaya çıktı. Filistin’in Birleşmiş Milletler (BM) Temsilcisi Riyad Mansur, İsrail’in öldürdüğü Filistinlilerin cenazelerini “organları çalınmış” halde teslim ettiğini belirtti.

El-Arabi el-Cedid gazetesinin internet sitesine yer alan habere göre, BM Güvenlik Konseyi kasım ayı başkanı olan İngiltere’nin BM Daimi Temsilcisi Matthew Rycroft’a mektup yazan Mansur, “Ekim ayı boyunca işgal güçleri tarafından öldürülen Filistinlilerin cenazeleri geri verildiğinde yapılan tıbbi incelemeler, cesetlerin kornealar ve bazı organlar eksik halde teslim edildiğini gösterdi” ifadelerini kullandı.

Filistinli Temsilci, 3 Kasım’da gönderdiği mektupta, bu sonuçların, daha önceki organ hırsızlığına dair raporları da doğruladığını vurguladı. İsrail’in BM Temsilcisi Danny Danon ise, Mansur’un suçlamalarının “açık bir anti-semitizm” olduğunu iddia ederek skandalı Yahudi karşıtlığı söylemiyle örtmeye çalıştı.

Amerika Ortaklı Organ Mafyası

İsrail’in organ çalmasına dair geçtiğimiz yıllarda da skandallar yaşanmıştı. İsveçli gazeteci Donald Buastrum, ülkesinde yayımlanan Eftum Biladit gazetesinde çıkan yazısında, başında ABD’li hahamların ve siyasilerin yer aldığı organ mafyası makalesiyle tepkileri ve dikkatleri üzerine çekmişti. El Cezire televizyonuna konuşan Buastrum, İsrailli organ mafyasının öncelikli pazarının ABD olduğunu belirterek, bu örgütün 1948 yılından beri var olduğunu ve yüzlerce Filistinli çocuğun iç organlarının satıldığını ifşa etmişti.

İddialarının kaynağı sorulan İsveçli gazeteci, araştırmaları sırasında, tanıklarla görüşmesinin yanı sıra içleri boşaltılmış gençlerin mezarlarında inceleme yaptığını ifade etmişti. Buastrum ayrıca, sadece Filistinli çocukların değil Cezayirli çocukların da kaçırılarak iç organlarının alındığını ve ABD’de satıldığını söylemişti.