Home / İslam Dünyası / Filistin / Korsan İsrail, Gazze’den Mescid-i Aksa’ya Gitmek İsteyen 200 Kişiyi Engelledi

Korsan İsrail, Gazze’den Mescid-i Aksa’ya Gitmek İsteyen 200 Kişiyi Engelledi

İşgal rejiminin bu engellemeyi dün akşam saatlerinde Gazze’den 1948’de işgal edilmiş bölgenin güneyine bir füze atıldığı iddiasına binaen yaptığı bildirildi.

İşgal hükümetinin Filistin bölgeleriyle ilgili işlerinin koordinatörü Yav Poly Mordohay bugün yaptığı basın açıklamasında, Mescidi Aksa’da Cuma namazlarını kılmaları için Kudüs’e girmeleri konusunda kendilerine geçiş kolaylığı sağlanmak üzere belge verilen iki yüz kişinin girişine izin verilmeyeceğini söyledi. Mordohay, bu uygulamanın Gazze’nin Beyti Hanun bölgesinden, “İsrail” bölgelerinden birine dün akşam saatlerinde yapılan füze saldırısına karşılık olduğunu iddia etti.

Öte yandan bölgedeki bazı yahudi yerleşim merkezlerinin yöneticileri de işgal hükümetini Gazze tarafından saldırının tekrar etmemesi için dün akşamki füze saldırısına çok sert bir karşılık vermeye çağırdı.

İşgal rejiminin geçtiğimiz yaz düzenlediği ve 51 gün süren savaşın ardından sağlanan ateşkesin ardından işgal askerî güçleri bu ateşkesi karadan, denizden ve havadan muhtelif saldırılarla birçok kez ihlal etti.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir