Home / Dünya / Orta Doğu / İşgalci İsrail / Korsan İsrail Füze Bahanesiyle Suriye’ye Saldırdı

Korsan İsrail Füze Bahanesiyle Suriye’ye Saldırdı

Suriye kaynaklarının verdiği habere göre, İsrail savaş uçaklarının dün gece işgalci rejim hedeflerine roket atıldığını bahane ederek Suriye’nin güneybatı bölgelerini bombaladığı anlaşılıyor.

Siyonist İsrail ordusu dün de, Golan tepelerinden İsrail’in işgalindeki Filistin kuzeyine roket atıldığını ama kimsenin ölmediğini iddia etmişti.

Bu arada uzmanlar ise siyonist İsrail ordusunun son zamanlarda sürekli olarak tatbikat düzenlediği ve Suriye aleyhinde yeni saldırılar peşinde olduğu görüşündeler.

Bilindiği gibi terör rejimi İsrail ordusu Arap-İsrail arasındaki 6 günlük savaş sırasında Suriye topraklarından Golan Tepeleri’nin bir bölümünü işgaline geçirmişti.

Suriyeli yetkililer ise siyonist İsrail’in, Suriye’deki teröristlere destek verdiğini ve teröristlerin ne zaman ağır kayıp verdiğinde İsrail’in Suriye aleyhinde saldırılar düzenlemek suretiyle teröristlerin moralini yüksek tutmaya çalıştığını bildirmekteler. Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad da, son zamanlarda yaptığı açıklamada, İsrail’i, teröristlerin hava gücü rolünü oynadığını bildirmişti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir