Home / İslam Dünyası / Filistin / Korsan İsrail 17 Filistinliyi Esir Aldı

Korsan İsrail 17 Filistinliyi Esir Aldı

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri Batı Yaka’da, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında ve Kudüs’te 17 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin 62 gündür işgal zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren esir Muhammed Allan’a destek amacıyla 1948’de işgal edilen topraklarda düzenlenen gösteriye müdahalesi sırasında biri genç kız ve biri de çocuk olmak üzere 13 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin ayrıca El-Halil’de Filistinli iki genci ve Beytlahim’de de yine iki genci gözaltına aldığı kaydedildi.

Esir Muhammed Allan’a destek için düzenlenen gösteriye işgal güçlerinin müdahalesi sırasında Askalan’ın ana caddesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

İşgal güçlerinin gösteriye katılan yüzlerce Filistinlinin üzerine pis su sıktığı ve göz yaşartıcı bomba attığı, gösteriden önce bölgede toplanan ve Hz. Peygamber’e küfreden Yahudi yerleşimcileri ise koruduğu bildirildi.

İşgal güçleri El-Halil’de bu sabah (17 Ağustos Pazartesi) Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencilerinden Abdurrahman Fevzi El-Hatib ve Mü’min Eyyub El-Kavasimi’yi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Beytlahim’de ise işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Tegu’ beldesinde Ahmed Selim Ahmed Sabah ve Bera Cemil Abd Sabah isimli gençleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir