Home / İslam Dünyası / Filistin / Kassam Tugayları Korsan İsrail Askeri Şalit’i Esir Alma Operasyonuna Katılanları Tanıttı

Kassam Tugayları Korsan İsrail Askeri Şalit’i Esir Alma Operasyonuna Katılanları Tanıttı

Kassam Tugayları’nın dün gece verdiği bilgiye göre Siyonist asker Gilad Şalit’in 5 yıl gizli kaldığı süre içinde görev alan komutanlarından beşinin isimlerinin Sami El-Hamayide, Abdullah Ali Lebed, Halid Ebu Bekre, Muhammed Reşid Davud ve Abdurrahman El-Mübaşir olduklarını ifade etti.

Kassam Tugayları, yaptığı açıklamada Genel Komutan Muhammed Ed-Dayf’ın kararıyla Siyonist asker Gilat Şalit’in esir alınması ve Gazze’de tutulmasıyla ilgili yeni bilgileri paylaşacağını ifade etmişti.

Kassam Tugayları, İslam Ordusu ve Nasır Salahuddin Tugayları’yla birlikte Haziran 2006 tarihinde Gazze sınırında işgal tanklarından birine karşı ortak operasyon düzenlemiş, işgal rejimi tarihinde en karmaşık ve zor operasyonlardan biri sayılan bu operasyonda Gilat Şalit adındaki işgal askeri esir alınmış ve esir 5 yıl süreyle Gazze’de tutulmuştu.

Dün gece işgalci asker Şalit’i gözetim altında tutan ve daha sonra şehit edilen mücahit komutanların isimlerinin açıklanmasının ardından Gazzeli halk mücahit komutanların ailelerine desteklerini dile getiren yürüyüşler gerçekleştirdi.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir