Kasım Süleymani: Bir Kaç Güne Bütün Dünyayı Şaşırtacağız

Gazete haberinde, General Kasım Süleymani’nin “Irak ve Lübnan’dan binlerce gönüllü Suriye’de. Yakında güç dengesindeki değişime hayret edeceksiniz.” ifadesini kullandı.

Haberde, Suriye ordusu ve Kasım Süleymani komutasındaki gönüllülerin büyük bir askeri harekata başlayacağı belirtildi.

Süleymani, “Suriye ordusunun kurmaylarıyla yaptığımız hazırlık karşısında tüm dünya neye uğradığını şaşıracak.” açıklamasında da bulundu.

Gazete, haberinde IŞİD’in can düşmanı olarak bilinen General Süleymani’nin “Suriye’de birkaç gün içinde yaşanacak büyük değişimi, tüm dünya şaşkınlık içinde izleyecek.” ifadesine de yer verdi.

Gazete bu haberini verirken, bölge uzmanları Suriye Meclis Başkanı Cihat El Laham’ın Tahran’da bulunmasının da manidar olduğunu belirtti.

“İran sonuna kadar Suriye’nin yanında yer alacak”

Bu arada İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve İran İslam İnkılabı Rehberi’nin Dış Politika Danışmanı Ali Ekber Velayeti, resmi ziyaret için İran’da bulunan Suriye Meclis Başkanı Muhammed Cihat El Laham ile ayrı ayrı görüştü.

Cumhurbaşkanı Ruhani’nin görüşmede “İran’ın sonuna kadar Suriye’nin yanında yer alacağını vurgulayarak” terörle mücadelede Suriye’ye her türlü desteğin verileceğini söylediği belirtiliyor.