İsrailli Komutan: Bir Sonraki Hizbullah Savaşı Çok Yıkıcı Olacak

İşgalci İsrail’deki Yabancı Gazeteciler Derneği’nin Kudüs’te düzenlediği etkinlikte konuşan İsrail Genelkurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan, “Düşmanımızın (Hizbullah) kabiliyetleri yeni bir seviyeye ulaşmış bulunuyor. Bu da Hizbullah’la gelecekte yapabileceğimiz savaşların Lübnan için son 20 yılda tecrübe ettiklerimizden çok daha yıkıcı olacağı anlamına geliyor” tehdidinde bulundu.

Golan, “Hizbullah’ın uydu yön güdüm sistemine sahip roket üretebilecek kabiliyette olduğunu ve bunun İsrail  için daha önce benzeri görülmemiş bir tehlike yarattığını” savundu.

Golan, “Gelecekteki herhangi bir krizde Lübnan’da küçük bir savaşa tanık olmayacağız. Bu İsrail ordusunun tüm kabiliyetlerini kullandığı mutlak, büyük ve top yekün bir savaş olacaktır” ifadelerini kullandı.

İsrail’in Kanal 2 televizyonu, Lübnan sınırının belli bir bölümüne beton duvar inşa edildiğini bildirdi. Haberde, “Hizbullah’ın saldırı düzenlemesi endişesi” ile inşa edildiği belirtilen duvarın yedi metre yüksekliğinde ve 1.2 kilometre uzunluğunda olduğu belirtildi.