Home / Direniş Ekseni / İsrail’e Karşı Savaşana Elimizden Gelen Yardımı Yaparız

İsrail’e Karşı Savaşana Elimizden Gelen Yardımı Yaparız

Görüşmede bir konuşma yapan İran İslam İnkılabı Rehberi Seyyid Ali Hamaney, “Kendi akıllarınca sonucu belli olmayan bu anlaşma üzerinden –ki ne burada ve nede orada tasvip edilmesi belli değildir-ülkeye nüfuz etmek için bir yol bulma arayışı içindeydiler; biz bu yolu kapattık” dedi.

Konuşmasının devamında “Bu yolu kesin olarak kapatacağız. Amerika’nın ne ekonomik, ne siyasi ve nede kültürel olarak ülkeye nüfuz etmesine izin vermeyeceğiz” diyen İran İslam İnkılabı Rehberi Seyyid Ali Hamanei, şunları vurguladı: Bütün gücümüzle –ki Allah’a hamd olsun bu gücümüz bu gün daha fazladır –bu nüfuz etme girişimine karşı duracağız. Amerikalılar bölgeye nüfuz edip kendi amaçlarını takip etmek istiyorlar; buna müsaade etmeyeceğiz. Irak ve Suriye’yi bölmek istiyorlar; ilahi kuvvet ve inayet sayesinde böyle bir şey yaşanmayacaktır.

İslam İnkılabı Rehberi, şöyle devam etti: Mazlum Yemen halkı için üzülüyoruz, dua ediyoruz ve yapabileceğimiz her yardımı onlara yapıyoruz. Bir ülkeyi harabeye çeviriyorlar; siyasi hedefleri hamakat ile takip ediyorlar.

İslam tarihinin en belirgin dönemlerinden birini oluşturan bölgedeki direnişi ve Filistin direnişini savunduklarını söyleyen İmam Hamaney, “İsrail’le savaşan, Siyonist rejimini ezen ve direnişi teyit eden her kese elimizden gelen her türlü yardımı yaparız” dedi.

İslam İnkılabı Rehberi, şunları vurguladı: İngiliz radyosu, tarafsız olduğunu iddia ediyor; fakat yalan söylüyor; aksine tamda istikbarın ve emperyalizmin politikalarından yana hareket ediyorlar. Radyo, televizyon ve günümüzün ilginç iletişim araçları, Siyonizm’in ve takip ettikleri amaçların hizmetindedir. Bunlara karşı bir şey yapmak gerekir. Sizin yaptığınız, ivme kazandırılması ve takviye edilmesi gereken bir hareketin başlangıcıdır.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir