İsrail İstihbaratı: Nusra ve IŞID İsrail’i Hedef Almıyor!

Siyonist İstihbarat yetkilisi açıklamasında “IŞİD ve Nusra’nın yayımladığı bildiriler bunların İsrail’e yönelik bir eylemsellik içinde olmadığını gösteriyor. Onların sahip olduğu araçlarla Golan’dan bize karşı eyleme geçme ihtimalleri son derece az” dedi.

İRAN’A KARŞI HERKES İSRAİL’İN MÜTTEFİKİDİR

Siyonist yetkili Arabistan’ın İsrail için doğal bir müttefik olduğunu belirtiyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

“İran’a karşı olan herkes, bu İsrail dahi olsa Suudi Arabistan’la müttefiktir, İran’a karşı olan herkesin Suudi Arabistan’la ortak çıkarları bulunmaktadır.

Suudi Arabistan’ın İran’a yönelik tutumu, İsrail’i kendisine müttefik haline getiriyor. Suudi Arabistan, bölgede Hizbullah’a karşı mümkün olan her türlü aracı kullanıyor.”

SURİYE DENEYİMİ HİZBULLAH’I GÜÇLENDİRDİ

Siyonist yetkili Suriye savaşının Hizbullah’ı Lübnan’ın tek hamisi haline getirdiğini ve Hizbullah’ı Lübnan’da daha üstün bir konuma yükselttiğini söyledi.

Bu savaş tecrübesi ile Hizbullah’ın caydırıcılığının daha da arttığını belirten Siyonist yetkili Hizbullah’ın sahip olduğu gelişmiş füzelerin, İşgalci İsrail’in yeni bir savaş başlatmasına engel oluşturduğunu açıklıyor.

SURİYE ORDUSU ÜSTÜN KONUMDA

Siyonist yetkili “Tüm gücümüzle İran’dan Hizbullah’a silah intikal yollarını kapatmak için çalışıyoruz” ifadesini kullandıktan sonra Suriye ordusunun, son dönemdeki birçok askeri başarılarıyla üstün bir konuma yükseldiğini de belirtiyor.