Home / İslam Dünyası / Filistin / İslami Cihad’dan Abbas Yönetimine: “İşgalci İle İşbirliğine Son Ver!”

İslami Cihad’dan Abbas Yönetimine: “İşgalci İle İşbirliğine Son Ver!”

Hz. Peygamber (s.a.s)’in veladetinin yıldönümü münasebetiyle bugün Gazze’de düzenlenen programa görüntülü telefonla katılan Şallah, Kudüs İntifadası’nın işgalciyi zor duruma soktuğunu, herkesin sırtını verdiği Filistin davasına itibarını geri getirdiğini belirterek, İslam dininin kendisine isnad edilen olumsuzluklar nedeniyle çok tehlikeli bir süreçten geçtiğini söyledi.

Kudüs İntifadası’nın birçok alan ve düzlemde mesajlar verdiğini hatırlatan Şallah, birçoğu gündemden çıkarmaya çalışsa da Filistin davasının merkezi konumda olduğunu kaydetti.

Şallah Kudüs İntifadası’nın dünyaya “biz Filistin’iz. Biz Kudüs’üz. Bunlar unutulmaya, görmezden gelinmeye gelmez. Başka meselelerle uğraşsanız da sonuçta tekrar sıfır noktasına dönecek ve çağın sorunu olan Filistin sorununu tekrar göreceksiniz” dedi.

Kudüs İntifadası’nı sürdüren Batı Yaka, Kudüs ve 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki genç kadın ve erkekleri selamladıklarını belirten Şallah, Fetih hareketinden elini halkına ve diğer diğer direniş gruplarına uzatmasını, Filistin Yönetimi’nden de düşmanla sürdürdüğü koordinasyonu sonlandırmasını istedi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir