Home / İslam Dünyası / Filistin / İslami Cihad: Filistinli Esir “Alan” Şehid Olursa ATEŞKES BİTER!

İslami Cihad: Filistinli Esir “Alan” Şehid Olursa ATEŞKES BİTER!

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketinin askeri kanadı durumundaki Kudüs Müfrezeleri, iki aya yakındır açlık direnişini sürdüren ve bugün (14 Ağustos Cuma) komaya giren Filistinli esir Muhammed Alan’ın şehit olması durumunda buna çok sert karşılık vereceklerini duyurdu.

Esir Alan’ın sağlık açısından kritik bir aşamaya geldiğinin duyurulması ve şehit olabileceğinin ifade edilmesi üzerine bildiri yayınlayan Kudüs Müfrezeleri “İşgalciyle ateşkes içindeyiz. Ancak Alan’ın şehit olması durumunda ateşkes bozulacak ve bu cinayete vereceğimiz karşılık çok sert olacaktır” ifadesini kullandı.

İşgal rejiminin kendisini haksız yere içerde tutması ve sürekli idari cezalarını uzatması, esir olarak haklarını gasp etmesi ve birçok haktan da mahrum etmesini protesto etmek için 16 Haziran’da açlık direnişini başlatan Filistinli esir Muhammed Alan 59 günü geride bıraktı. Açlık grevinin uzun sürmesi nedeniyle bugün komaya giren Alan’ın kurtarılması için Filistin’de birçok yerde gösteri ve yürüyüşler yapıldı.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir