Home / İslam Dünyası / Filistin / İşgal Rejimi 15 Yılda 8500 Filistinli Çocuğu Tutukladı

İşgal Rejimi 15 Yılda 8500 Filistinli Çocuğu Tutukladı

Siyonist İşgal Rejimi Zindanlarındaki Esirlerle Dayanışmak İçin Uluslararası Girişim Koordinatörü Fahd Hüseyin, işgal rejiminin geçmiş yıllarda binlerce Filistinli çocuğu tutuklayıp zindana attığını, bu zulmünü şimdi de sürdürdüğünü, çocuklara karşı işlediği suçların ise kişiyi insanlığından utandırdığını söyledi.

Cenevre’de Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi üyeleri önünde Filistinli esir çocuklarla ilgili olarak şahitlikte bulunan ve bu konuda bir rapor sunan Fahd Hüseyin, işgal güçlerinin 2000-2015 yılları arasında 8500 Filistin çocuğu tutukladığını, bunlardan 700’e yakının ise çocuk haklarına aykırı bir şekilde askeri mahkemelerde yargılandıklarını söyledi.

İnsan Hakları Konseyi’nde konuşan Hüseyin, “İşgal güçleri sadece 2015 yılında 2179 çocuğu tutukladı. Bunlardan 1000’i son dört ayda tutuklandı. Çocuklardan 170’i yargılanırken, 273’ü yargılanmadan zindana atıldı. Çocuklardan 7’si idari ceza ile cezaevinde tutulurken, sadece Kudüs’ten 762 çocuk tutuklandı” dedi.

Filistin İnsan Hakları Örgütü’ne göre şu anda Siyonist işgal rejimi zindanlarında 450 Filistinli esir çocuk bulunuyor. Kudüs İntifadası’nda ise 41 çocuk işgal güçlerinin kurşunlarıyla şehit oldu.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir