Home / Direniş Ekseni / İran: Şii Hizbullah İle Sunni Hamas-İslami Cihad’a Desteğimiz Eşit

İran: Şii Hizbullah İle Sunni Hamas-İslami Cihad’a Desteğimiz Eşit

Terör rejimi İsrail’in 2006 yılında Lübnan’a yönelik başlattığı 33 günlük savaşta Lübnan direniş hareketinin zafer yıldönümü eşiğinde Lübnan el’Ahd  sitesine  açıklama yapan Abdullahiyan, bölgede ve İslam dünyasında Siyonist İsrail karşısında  direniş  kültür ve düşüncesinin  İslami uyanış gölgesinde devam ettiğini söyledi.

Abdullahiyan, “İran’ın Şii Hizbullah ile Sünni Hamas ve İslami Cihad’a eşit düzeyde destek verdiğini ve fark gözetmediğini” belirterek İslam dünyasından mazlum Filistin halkını desteklemelerini istedi.

Abdullahiyan, “Bölgenin şimdiki durumu ve  tekfirci ve Siyonist rejim İsrail’in müttefiklerine rağmen,  İsrail’in bugün en zor günlerini yaşadığını ve çok ciddi buhranlarla iç içe olduğunu” söyledi.

Abdullahiyan Siyonist İsrail ile yaşanan her savaşta bizzat siyonistlerin açıkladığı ve Filistin-Lübnan özelinde Direniş Eksenine İran İslam Cumhuriyetinin sınırsız yardımlarının asla mezhebi kökenli olmadığını tekrardan vurgulamış oldu.

İran dışişleri bakan yardımcısı ayrıca, Lübnan Hizbullah  hareketinin terör rejiminin  her türlü şeytani  planlarıyla mücadele edilmesinde  çok önemli rolünün olduğunu ve  aynı zamanda Hizbullah’ın bölgenin güvenliğinin sağlanmasında önemli yardımının olduğunu söyledi.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir