Home / Direniş Ekseni / İran, Hamas’ı Siyonist Rejime Karşı Deniz Savaşına Hazırlıyor

İran, Hamas’ı Siyonist Rejime Karşı Deniz Savaşına Hazırlıyor

İran İslam Cumhuriyeti Filistin ve tüm Direniş Cephesinin yanında durmaya devam ediyor. 1979 İran İslam Devrimi ile tarihi bir misyon kazanan İslam Devleti mazlumları desteklemeyi ilk vazifesi bilmeye devam ediyor.

Siyonist İsrail’in Jerusalem Post gazetesinin verdiği habere göre: Hamas’ın, Gazze’de İran’dan tekne saldırılarına ilişkin operasyonel bilgi ve eğitim aldığı ve İsrail ile çatışmalarda deniz saldırıları gerçekleştirmek için hazırlık yaptığı belirtildi. 

Haberde Korsan İsrail Deniz Kuvvetleri sahil güvenliğine ait Squadron 916 hızlı devriye botlarının tatbikat yaptığı ve Hamas ile yaşanacak olası savaş için Gazze Şeridi yakınlarında hazırlıklar yaptığı belirtildi.

Haberde ayrıca Siyonist İsrail Deniz Kuvvetlerinden bir kaynağın “Hamas deniz saldırıları yapabilmek için kapasitesini arttırıyor” ifadelerine yer verilirken, Hamas’ın su altı komando birliklerini geliştirdiği ve daha yetkin deniz kuvvetleri için çalışmalar yürüttüğü, bu konuda İran’dan bilgiler aldığı ifade edildi.

Öte yandan Hamas’ın yakın zamanda İşgalci İsrail’e saldırılarda kullanmak için yakın bir zamanda Mısır-Sina üzerinden Gazze’ye roket yapımı için malzemeler taşıyacağı ileri sürüldü.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir