İran: Amerika’yı Çok Daha Fazla Utandıracak Görüntüler Var

Fars Körfezinin sularında Amerikalı denizcileri yakalama olayına değinen Amiral Fedavi, konuşmasına devamla şöyle dedi: Amerikan askerlerini tutuklamak bizim görevimizdir ve yıllarca bu görevi yerine getirdik. Bu tutuklama, Amerikan ve İngiliz askerlerinin ülkemizin kara sularında dördüncü tutuklaması oluyor. Aslında, hiçbir kaygı taşımadan gücünü kullanabilmesi İran için bir iftihardır.

Fars adası, devrim muhafızlarının yıllarca konuşlandığı ve düşmanla mukabele etmek için tam teyakkuz halinde oldukları oldukça küçük bir adadır. Amerikan askerleri İran kara sularına girer girmez harekete geçtik ve onları yakaladık. Oysa onlar Arap adasına doğru gitme niyetindeydiler fakat kayıklarının motoru bozulmuş ve su akıntısı onları birkaç yüz metre İran kara sularına çekmişti.

Bu tutuklama sürecini saatlerce görüntüleyen videolar var. Bu görüntüler, Amerika için çok daha büyük tahkirler beraberinde getirebilir. Amerikalı yetkililer eğer ‘askerlerimizin ellerini başlarına koymasından rahatsız olduk ve utandık’ diyorlarsa, bilsinler ki eğer geri kalan görüntüleri görseler utançları yüz kat olacaktır. Her ne kadar bir devlet ve milleti tahkir etme peşinde değiliz ancak eğer İran’ı tahkir etmeyi ve habislik yapmayı isterlerse, videoları yayınlar ve daha da tahkir edilip utanç duruma düşmelerinin şartlarını hazırlarız.

Yakaladığımız askerlerin laptop ve cep telefonlarından önemli bilgiler ele geçirdik ve bu bilgiler alınacak karara uygun olarak sunulabilir.

ABD, Siyonistler, bölge ülkeleri ve hatta içerdeki bazı çevreler, büyük Şeytan Amerika’nın İslam İnkılabıyla olan düşmanlığını inkar etme peşinde olup onu Arabistan gibi küçük bir ülkenin yerine geçirme niyetindeler ki karşı gelinmesi gereken bir girişimdir.