Home / Direniş Ekseni / Irak İslam Yüksek Konseyi: Hizbullah İslam Ümmetinin Gururu ve İftiharıdır

Irak İslam Yüksek Konseyi: Hizbullah İslam Ümmetinin Gururu ve İftiharıdır

Irak İslam Konseyi bir bildiri ile Arap ülkeleri bakanlarının ve Fars Körfezi Konseyi’nin Hizbullaha karşı aldığı ortak kararı kınayarak  kararın bölgedeki huzuru bozmaya yönelik bir karar olduğu belirtildi.

Açıklamada : Arap bakanların Hizbullah’ı terörist bir grup olarak açıkladığı Tunus’taki son konferansın şaşırtıcı ve garip bir durum olduğu vurgulandı. ‘Irak Yüksek Konseyi bu açıklamayı kınamakta ve uygulanmak istenen kararın kaos ve gerginlik oluşturacağına inanmaktadır. Birlikte yaşanılması gereken huzurlu bir ortam, özellikle islam ümmetinin bu kriz döneminde atılan bu adım huzuru daha da bozmaya atılmış bir darbedir’ ifadeleri kullanıldı.

Irak İslam  Yüksek Konseyi, Hizbullah’ın büyük çabalarına ve fedakarlıklarına değinerek, bu grubun zulmün ve zorbalığın karşısında Lübnan halkını tehlikelerden koruduğunu belirtti.

Irak İslam  Yüksek Konseyi tarafından Yapılan açıklamada: ‘Biz her zamankinden daha çok saflarımızı sıklaştırmalı ve yakın bağlarımızı güçlendirmeliyiz. Acı ve zorlukların geride bırakılması için tarihsel çözümlere ihtiyacımız vardır. Arap milleti ve yaralı bölgenin buna ihtiyacı vardır İslam ümmetinin gururu ve iftiharı olan Hizbullahı yaptıkları bütün fedakarlıklarından dolayı kutlamak gerekir. Zira Hizbullah, İslam’ın zenginliklerinden biri olarak güvenlik, barış ve gelişimi güçlendirebilir.’ ifadeleri yer aldı.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir