Hizbullah: Suudi Arabistan, İsrail’in Yapamadığını Yapıyor

Hizbullah Yönetim Kurulu Başkanı, Arabistan ve müttefikleri gibi rejimler Arap ve Müslüman milletlerin birbiriyle çatışan faşist ve sorumsuz milletler olmasını istediklerini söyledi.

Hizbullah mücahidlerinden Muhammed Mahmut Avde’nin şahadetinin yedinci günü münasebetiyle düzenlenen merasimde bir konuşma yapan Hizbullah Siyasi Konsey Başkanı Seyit İbrahim Emin Es Seyid, şunlara değindi:

Suud rejimi ve müttefiklerinin Hizbullah’a karşı ilan ettikleri savaş, yeni bir şey değildir. Bu savaş, direnişin başladığı zamandan beri başlamıştır. Her ne kadar bu savaş ilk başlarda sakin bir şekilde yürütülüyorduysa da bu gün açık ve şiddetli bir şekilde Hizbullah ve direniş eksenine karşı savaş ilan etmişlerdir.

 Bu rejimler, Arap ve Müslüman milletlerin birbiriyle çatışan sorumsuz ve faşist milletler olmasını istiyorlar. O yüzden güçlü ve dirençli Arap ümmetiyle birlikte yaşayamazlar.

 Arabistan’ın şu anki planı, İsrail’in siyasi düzeyde ve medya sathında yapmaktan aciz kaldığı şeyi gerçekleştirmektir. Siyonist rejim, Hizbullah’ı terörizmle itham etmek için çabaladı.

Arabistan ve müttefikleri, İslam İşbirliği Teşkilatı oturumunun gerçekleştiği sırada Hizbullah’ın terörist olarak anılması için hazırlanan ortak Arap-İslam anlaşma taslağının Güvenlik Konseyine sunulması yönünde çaba gösterdiler. Bu çabaların temelinde, Hizbullah’ın Suriye’de onların siyasi projesini ve Lübnan ile Suriye sınırları içindeki maşalarını yenilgiye uğratma başarısı yatıyor.