Home / Direniş Ekseni / Hizbullah Direnişi Büyük Ortadoğu Projesini (BOP) Yerden Yere Vurdu

Hizbullah Direnişi Büyük Ortadoğu Projesini (BOP) Yerden Yere Vurdu

Şeyh Naim Kasım, “Hizbullah her zaman Lübnan’da ihtilafın olmaması için çaba göstermiş ve İslami birlik ve farklı grupların işbirliğine vurgu yapmıştır. Bundan dolayı el-Müstakbel Hareketi ile sonuca varıncaya kadar görüşme yapacağız” dedi.

Şeyh Naim Kasım, Hizbullah’ın Suriye’deki tekfirci teröristlerle savaşmasına ilişkin “Hizbullah şuan Suriye’de iyi konumda ve Suriye Ordusu’nun detekçisidir. Direniş Güçleri, Suriye’de tekfirci teröristlerle çatışıyor ve bu yönde de birçok kazançlar elde etmişler” diye konuştu.

Hizbullah Hareketi’nin üst düzey yetkilisi Kasım “Suriye’nin şuanki durumunu birkaç yıl önceyle karşılaştırırsak durumun tamamen değiştiğini görebiliriz. Biz Suriye devletinin devrilmesini önledik ve Suriye’nin de içinde yer aldığı Büyük Ortadoğu Projesi komplosunu yerden yere vurduk” diye ekledi.

Şeyh Naim Kasım “Düşmanlar, Suriye’deki savaş uzadıkça siyasi çözüm yolunu kabullenmekten başka bir çareleri olmadığını bilmeli ve dolayısıyla siyasi yönteme odaklanmalılar” diye belirtti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir