Home / Direniş Ekseni / Hamas ve İslami Cihad’dan Hizbullah’a Destek İmzası

Hamas ve İslami Cihad’dan Hizbullah’a Destek İmzası

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, eğitim ve hazırlık faaliyetleri sırasında şehit düşen İzzeddin El-Kassam Tugayları ve diğer Filistinli gruplara üye mücahitlerin kendilerini zafere ve özgürlüğe yaklaştırdıklarını söyledi.

“Nehirden Denize” başlıklı sempozyum Salı günü Tahran’daki Filistin Öğrenci Komitesi’nin de içinde bulunduğu bir organizasyon tarafından gerçekleştirildi.

Üniversitede dekan olan Said Kasımi, İran İslami Şura Meclisi Başkanı Uluslararası İşler Danışmanı Hüseyin Şeyhulislam ve İslami Cihad Hareketi Tahran temsilcisi Nasır Ebu Şerif sempozyumda konuştular. Sempozyuma Filistin davasını ve direnişi destekleyenler, üniversite öğrencileri, basın mensupları, Filistinli ve Lübnanlı grupların temsilcileri ve bir grup Filistinli öğrenci katıldı.

Sempozyuma katılanlar Hizbullah’ın Siyonist düşmana karşı verdiği mücadeleye destek amaçlı sembolik olarak bir imza panosunu imzaladılar. Panoya imza atanlar arasında Hamas Hareketi Tahran temsilcisi Halid El-Kaddumi ve İslami Cihad Hareketi Tahran temsilcisi Nasır Ebu Şerif de vardı.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir