Home / İslam Dünyası / Filistin / Hamas Siyonistlerin Sivillere Yönelik Tehdidini Kınadı

Hamas Siyonistlerin Sivillere Yönelik Tehdidini Kınadı

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal rejimi genelkurmay eski başkanı Benny Gantz’ın Gazze Şeridi’nde ve Lübnan’da kreşleri, camileri ve sivillere ait evleri vurma tehdidinin ve Gazze’deki Eş-Şifa Hastanesi’nin bombalanmasına bizzat onay verdiğini övünerek anlatmasının işgalcilerin cinayetlerini sürdürmeyi planladıklarının kanıtı olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi sözcülerinden Fevzi Burhum, dün (5 Mayıs Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejimi genelkurmay eski başkanı Benny Gantz’in tehditlerinin Filistin halkına ve bölge halklarına yönelik işledikleri savaş suçlarını ve insanlığa karşı işlenmiş suçları sürdürme niyetlerini ortaya koyduğunu ifade etti.

Burhum, uluslararası toplumdan Filistin halkını işgal güçlerinin cinayetlerinden ve katliamlarından korumak üzere acilen duruma müdahale etmeye çağırdı.

Uluslararası topluma seslenen Hamas sözcüsü, işgal rejimi liderleri hakkında caydırıcı kararlar alınmasını ve işledikleri cinayetler dolayısıyla Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaları için ciddi şekilde çaba sarf edilmesini istedi.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir