Home / İslam Dünyası / Filistin / Hamas: Şehid Yahya Ayyaş’ın Yolunda Yürümeye Devam Edeceğiz!

Hamas: Şehid Yahya Ayyaş’ın Yolunda Yürümeye Devam Edeceğiz!

Hamas Hareketi, Kudüs İntifadası’na öncülük eden gençlerin şehit komutan Yahya Ayyaş’ın öğrencileri olduğunu ifade etti.

Hamas Hareketi sözcülerinden Hüsam Bedran, dün akşam konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Şehit komutan Yahya Ayyaş’ın planladığı şehadet eylemlerinin hikayelerinin direnişçilerin kulaklarında yankılanmaya devam ettiği belirtildi.

Şehit Yahya Ayyaş’ın şehadet eylemlerinde verimli Filistin topraklarının ürünlerini kullandığını ifade eden Bedran, Kudüs İntifadası’na öncülük eden gençlerin de aynı pınardan beslendiklerini söyledi.

Yahya Ayyaş’ı dünyaya getirip büyüten Filistinli annenin yirmi yıl boyunca onun gibi birçok yiğit yetiştirdiğini kaydeden Bedran, şehit komutanın “Yahudiler bedenimi Filistin’den ayırabilirler fakat ben Filistin halkına Yahudilerin asla söküp atamayacakları bir şey ekmek istiyorum” sözünün Filistinlilerin kalplerinden ve akıllarından çıkmadığını ifade etti.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın ünlü komutanı Yahya Ayyaş, 5 Ocak 1996’da işgal güçleri tarafından Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahya’da şehit edildi.

Check Also