Home / İslam Dünyası / Filistin / Hamas: Mahmud Abbas, Siyonistlerle İşbirliğini Kutsal Sayıyor

Hamas: Mahmud Abbas, Siyonistlerle İşbirliğini Kutsal Sayıyor

Hamas Hareketi sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Batı Yaka güvenlik birimleriyle işgal güçleri arasındaki güvenlik işbirliğinin inkar edilemeyeceği belirtilerek, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın güvenlik koordinasyonunu kutsal kabul ettiğine ve onunla övündüğüne dikkat çekildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin sözcüsü General Adnan Ed-Damiri’nin açıklamalarının, Batı Yaka’da Hamas ve İslami Cihad üyelerinin gözaltına alınmasıyla ilgili gerçekleri gizleme girişimi olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, öğrenciler, gazeteciler ve eski esirlere yönelik günlük operasyonların yapıldığını ifade ederek böyle bir durumda işgal güçleriyle yapılan güvenlik koordinasyonunun inkar edilemeyeceğini bildirdi.

Batı Yaka güvenlik birimleri, Hamas ve İslami Cihad üyelerine yönelik gözaltı operasyonları gerçekleştirirken, Adnan Ed-Damiri bugün düzenlediği basın toplantısında güvenlik birimlerinin siyasi gözaltı gerçekleştirmediğini, geçmişte olduğu gibi gelecekte de böyle bir şey yapmayacağını iddia etti.

Hamas ve İslami Cihad hareketleri, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’a ve uzlaşı hükümeti başkanı Rami El-Hamdallah’a seslenerek, Batı Yaka’daki siyasi gözaltılara son verilmesini istemişti.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir